Старший консультант біоенергетичної асоціації України Олексій Епік попередив, що на Україні є передумови до екологічної катастрофи. Про це повідомив 25 березня український портал Agronews.
Виступаючи на онлайн-семінарі «Поновлювані джерела енергії для декарбонізації», експерт закликав приступити до активної програмі декарбонізації. На його думку, якщо програму не почати найближчим часом, то на Україні виникнуть пустелі замість полів і лісів.
Він зазначив, що пошкодження лісових насаджень вже підійшов до критичної межі. За даними Держлісагентства країни, на початок 2019 року засохло 413 тис. Га лісових насаджень, що представляє 5% всього лісового фонду України. Екологи попередили, що якщо пошкодження лісів досягнуть 6%, то процес може бути необоротним.
Крім того, Епік оцінив стан сільського господарства країни, яке також знаходиться під загрозою. За його словами, зниження врожайності і деградація сільського господарства пов'язані з викидами в атмосферу. У минулому році аграрії втратили 200 тис. Га кукурудзи і 300 тис. Га соняшнику через посуху. У серпні 2020 року Мінекономрозвитку знизило прогноз на збирання зернових з 73,1 до 70 млн т.
«В майбутньому це прямий шлях до деградації сільського господарства в південних регіонах України. Як наслідок - наближення продовольчої кризи », - зазначив Епік.
Також експерт розповів, що криза, яка спровокована викидом в атмосферу, загрожує затопленням південним регіонам. На його думку, під загрозою перебувають Одеса, Херсон, Маріуполь, Вилкове та інші регіони.
На початку березня український урядове видання «Урядовий кур'єр» з посиланням на фахівців Інституту географії НАН країни повідомило, що українським грунтів, які вважаються головним національним надбанням країни, загрожує деградація в зв'язку з тривалою безвідповідальною експлуатацією сільгоспвиробниками.
При цьому, за даними експертів, така активна експлуатація грунтів викликає не тільки деградацію, але також погіршення якості грунтових і поверхневих вод, що в результаті загрожує тим, як наповнити водойм і знищенням водної флори і фауни.